tn logo 0 100x95

ПКП «Техноноватор»

Особливості застосування
вакуумних трубчастих і плоских колекторів

Вакуумні трубчасті колектори

Вакуумні трубчасті колектори

Вакуумні сонячні колектори складаються з теплових трубок і скляних вакуумних трубок.

Трубки виконані з високоміцного боросилікатного скла, які містять на внутрішній поверхні тришарове покриття на основі нітриту міді, алюмінію і сталі, що поглинає сонячне випромінювання у всьому спектрі - від ультрафіолетового діапазону при яскравому прямому сонці до інфрачервоного - при розсіяному випромінюванні в похмуру і дощову погоду.

Сонячні колектори працюють весь світловий день. При похмурій або хмарної погоди вакуумні сонячні колектори продовжують ефективно працювати.

 1. Трубчастий колектор працює при розсіяному випромінюванні, у тому числі в зимовий період і в похмуру погоду, тому що він здатний абсорбувати диффузионную радіацію завдяки високоселективною абсорбційної поверхні. Залежність ККД колекторів від різниці температур теплоносія та навколишнього середовища
 2. При рівності площі сприймає поверхні, вакуумний колектор має потужність майже в 2 рази більше, ніж плоский, так як він адсорбує повне випромінювання навіть із задньої поверхні вакуумної трубки. Цей ефект можна підсилити, якщо розташовувати за колектором відбивну поверхню. Відбиття від снігу також збільшує вироблення тепла вакуумним колектором.
 3. Висока потужність колектора дозволяє досягти 70% економії електроенергії, необхідної для обігріву технологічної води.
 4. Вакуумні трубки мають високу стійкість щодо механічного пошкодження, так як вони виготовлені зі зміцненого боросилікатного скла з товщиною стінки 2,5 мм.
 5. Вакуумні трубки мають високу стійкість щодо зовнішнього забруднення завдяки їх циліндричної формі і відстані між ними - це дозволяє снігу, листя, гілки, пилу і т. П. Проходити між трубками під колектор і таким чином дати колектору можливість працювати максимально ефективно без необхідності технічного догляду.
 6. Вакуумний колектор має меншу парусністю (перешкода вітрі), так як вакуумні трубки знаходяться на відстані один щодо одного і дають можливість продувки вітру між ними. Плоский колектор, навпаки, повинен протистояти вітру всією своєю поверхнею - цим самим міцність конструкції плоского колектора повинна бути істотно вище, ніж вакуумного.
 7. Вакуумний колектор з тепловими трубками дуже просто встановлюється. Підключення трубок реалізується сухим шляхом, т. Е. Без прямого контакту з робочою рідиною сонячного контуру - в результаті цього виникає надійне під'єднання трубок, яке дозволяє також проводити заміну окремих трубок в ході експлуатації колектора під тиском. У разі пошкодження плоского колектора необхідно спочатку здійснити відключення всієї системи і лише тоді проводити ремонт або заміну.
 8. Трубчастий колектор володіє незначними тепловими втратами, так як усередині вакуумних трубок є вакуум 5x10-3 Па. Тому температура навколишнього середовища робить на потужність вакуумного колектора вплив лише в дуже незначній мірі. З цієї причини вакуумна трубка не нагрівається навіть незважаючи на те, що теплоносій у контурі сонячного колектора нагрівся, наприклад, до 150 ° С. У разі плоских колекторів всередині колектора чи не знаходиться вакуум, а теплоізоляція і повітря, які не володіють такими термо-ізоляційними характеристиками, як вакуум. Тому при низьких температурах плоский колектор повинен спочатку підігріти "самого себе" і лише потім він здатний передавати тепло теплонесущей рідини в системі сонячного нагріву.

Плоскі колектори

helios 05Плоскі сонячні колектори відрізняються великою площею скління і великим абсорбером. Завдяки цьому вони ефективно використовують велику частину сонячної енергії, що потрапляє на їх поверхню, досягаючи при повному сонячному випромінюванні максимальної потужності.

Використовувані матеріали гарантують тривалий термін служби і сталість параметрів сонячних колекторів. У всіх моделей є рама з анодованого алюмінію і мідного абсорбера з нанесеним вакуумним абсорбційним шаром з тривалим терміном служби.

Абсорбційна поверхня плоских сонячних колекторів утворена з високоселективного покриття, що має здатність великого поглинання сонячного випромінювання. Тепловіддача покриття випромінюванням у навколишнє середовище (втрата тепла при випромінюванні) мінімальна.

 1. Плоский сонячний колектор проводиться сучасним промисловим методом пайки, без клепаних з'єднань, гвинтів або класичних ущільнюючих матеріалів, які з часом виявляються нещільними.
 2. Високоефективний плоский колектор забезпечує високу ступінь абсорбції тепла, насамперед, влітку і в перехідні сезони року.
 3. У якісних колекторах селективний абсорбційний шар наноситься спеціальним методом у вакуумі. Прості плоскі колектори використовують чорну термостійку фарбу. Вони дешевші, але їх ефективність може бути на 20-30% менше, ніж у колекторів з селективним покриттям.
 4. Простий монтаж з можливістю послідовного або паралельного під'єднання з метою збільшення потужності.
      Високоякісні матеріали, що забезпечують термін служби 20 і більше років.
 5. Висока потужність плоского колектора дозволяє влітку при оптимальних умовах досягти до 70% економії енергії для обігріву технологічної води. Плоский колектор випромінює значну кількість тепла в навколишнє середовище.


Фахівці нашої компанії допоможуть Вам вибрати
найбільш оптимальний варіант геліосистеми

Ми пропонуємо вакуумні трубчасті і плоскі сонячні колектори цілорічного використання як Китайського так і європейського виробництва. Для цього Ви можете зробити заявку на розрахунок геліосистеми, попередньо ознайомившись з цінами на обладнання в прайс-листу.

Надайте запит на проведення попереднього розрахунку геліосистеми

 • Коментарі не знайдено

Залиште ваші коментарі

0

Інші статті по цій темі

Сонячні батареї
Сонце - невичерпне джерело енергії, джерело тепла і світла. За підрахунками...
Детальніше...
Історія розвитку безкаркасного арочного будівництва
У 1949 році, сер Пітер С. Педерсен зустрів винахідника, який мав патент на...
Детальніше...
Типи сонячних батарей
  Типи сонячних батарей Монокристалічні сонячні панелі Полікристалічні...
Детальніше...
Схеми роботи сонячної електростанції
  Схеми роботи сонячної електростанції Наводимо кілька популярних схем роботи...
Детальніше...
Бескаркасные ангары - решение многих проблем украинских фермеров
Перспективность и размер «кошелька» любого украинского агрария,...
Детальніше...
Загальна інформація про безкаркасні споруди
              Загальна інформація про безкаркасні споруди...
Детальніше...