tn logo 0 100x95

ПКП «Техноноватор»

Будова та компоненти вітряних установок

Будова малої вітряної установки

 1. Ротор; лопаті; вітротурбіна; хвіст, який орієнтує ротор протівветра
 2. Генератор
 3. Щогла з розтяжками
 4. Контролер заряду акумуляторів
 5. Акумулятори (обичнонеобслужіваемие на 24 В)
 6. Інвертор (= 24 В -> ~ 220 В 50Гц)
 7. Мережа

Деякі сучасні побутові ДБЖ мають модуль підключення джерела постійного струму спеціально для роботи з сонячними батареями або вітрогенераторами. Таким чином, вітрогенератор може бути частиною домашньої системи електроживлення, знижуючи потребленіеенергіі від електромережі.

Будова промислової вітряної установки

 1. Будова промислової вітряної установкиФундамент
 2. Силова шафа, що включає силові контактори й ланцюги управління
 3. Вежа
 4. Сходи
 5. Поворотний механізм
 6. Гондола
 7. Електричний генератор
 8. Система слідкування за напрямком і швидкістю вітру (анемометр)
 9. Гальмівна система
 10. Трансмісія
 11. Лопаті
 12. Система зміни кута атаки лопаті
 13. Ковпак ротора; Система пожежогасіння; Телекомунікаційна система для передачі даних про роботу вітрогенератора; система блискавкозахисту.

Компоненти електрогенеруючого комплексу

До основних компонентів системи, без яких робота вітрогенератора (ВЕУ, вітряка, вітряка) неможлива, відносять наступні елементи:

 • Генератор - необхідний для заряду акумуляторних батарей. Від його потужності залежить, як швидко будуть заряджатися ваші акумулятори. Генератор необхідний для вироблення змінного струму. Сила струму і напруга генератора залежить від швидкості і стабільності вітру.
 • Лопаті - приводять в рух вал генератора завдяки кінетичної енергії вітру.
 • Щогла - зазвичай, чим вище щогла, тим стабільніше і сильніше сила вітру. Звідси випливає - чим вище щогла, тим більше вироблення генератора. Щогли бувають різних форм і висот.

Додаткові необхідні компоненти вітрогенератора (ВЕУ, вітряка, вітряка):

 • Контролер - керує багатьма процесами вітроустановки, такими, як поворот лопатей, заряд акумуляторів, захисні функції та ін. Він перетворює змінний струм, який виробляється генератором в постійний для заряду акумуляторних батарей.
 • Акумуляторні батареї - накопичують електроенергію для використання в безвітряні годинник. Також вони вирівнюють і стабілізують вихідна напруга з генератора. Завдяки їм ви отримуєте стабільну напругу без перебоїв навіть при поривчастим вітром. Харчування Вашого об'єкту йде від акумуляторних батарей.
 • Анемоскоп і датчик напрямку вітру - відповідають за збір даних про швидкість і напрям вітру в установках середньої та великої потужності.
 • АВР - автоматичний перемикач джерела живлення. Виконує автоматичне перемикання між декількома джерелами електроживлення за проміжок в 0,5 секунди при зникненні основного джерела. Дозволяє об'єднати вітроустановку, громадську електромережу, дизель-генератор і інші джерела живлення в єдину автоматизовану систему. Важливо: АВР не дозволяє працювати мережі одного об'єкта одночасно від двох різних джерел живлення!
 • Інвертор - перетворює струм з постійного, який накопичується в акумуляторних батареях, в змінний, який споживає більшість електроприладів.

Комплектуються вітрогенератори турбіною, щоглою, лопатями, кріпленнями, поворотним механізмом, контролером, датчиком напрямку вітру. Акумулятори, інвертор і додатково обладнання підбираються індивідуально.

Є три основних параметри, які визначаються індивідуально:

 1. Вихідна потужність вітроустановки (кВт), визначається тільки потужністю перетворювача (інвертора) і не залежить від швидкості вітру, ємності акумуляторів. Ця величина повинна відповідати кількості електроенергії, необхідному вашому об'єкту. Ці дані можна взяти з комунальних рахунків на оплату електроенергії або розрахувати самостійно, якщо об'єкт знаходиться в стадії будівництва.
 2. Час безперервної роботи визначається ємністю акумуляторних батарей (Ач або кВт). Ця величина залежить від бажаного часу автономної роботи вашої енергосистеми в безвітряні періоди або періоди, коли ваше споживання енергії з акумуляторів буде перевищувати швидкість зарядки акумуляторних батарей генератором.
 3. Швидкість заряду акумуляторних батарей (кВт/год) залежить від потужності самого генератора. Також цей показник прямо залежить від швидкості вітру, а побічно від висоти щогли і рельєфу місцевості. Чим могутніше ваше генератор, тим швидше будуть заряджатися акумуляторні батареї, а це означає, що ви зможете швидше споживати електроенергію з батарей і у великих обсягах.
 4. Максимальне навантаження на вашу мережу в пікові моменти (вимірюється в кіловатах). Необхідно для підбору інвертора змінного струму.

ВАЖЛИВО:

Важлива вимога для всіх вітрогенераторів - це наявність вітру. Для вітрогенераторів побутової серії - 5-7 метрів / секунду, для промислових вітрогенераторів - 7-9 метрів / секунду, для вітряних електростанцій - 10-12 метрів / секунду.Ветрогенератор повинен встигати виробляти ту кількість енергії, яке Ви споживаєте.

Потужність вітрогенератора - важлива, але другорядна характеристика. Набагато важливіше його вироблення - кількість створеної енергії за певний період часу; при підборі вітрогенератора, в першу чергу, важлива вітрова активність в заданих умовах місцевості, а вже потім - потужність вітрогенератора; вітрогенератор треба підбирати не по потужності, а виходячи з обсягу енергії, який він виробляє на тиждень (місяць, рік).


Форма запиту розрахунку вітрогенератора

 • Коментарі не знайдено

Залиште ваші коментарі

0

Інші статті по цій темі

Сонячні батареї
Сонце - невичерпне джерело енергії, джерело тепла і світла. За підрахунками...
Детальніше...
Історія розвитку безкаркасного арочного будівництва
У 1949 році, сер Пітер С. Педерсен зустрів винахідника, який мав патент на...
Детальніше...
Типи сонячних батарей
  Типи сонячних батарей Монокристалічні сонячні панелі Полікристалічні...
Детальніше...
Схеми роботи сонячної електростанції
  Схеми роботи сонячної електростанції Наводимо кілька популярних схем роботи...
Детальніше...
Бескаркасные ангары - решение многих проблем украинских фермеров
Перспективность и размер «кошелька» любого украинского агрария,...
Детальніше...
Загальна інформація про безкаркасні споруди
              Загальна інформація про безкаркасні споруди...
Детальніше...