tn logo 0 100x95

ПКП «Техноноватор»

Схеми роботи вітрогенераторних установок

Можливі кілька варіантів схем роботи вітрогенератора. Одна з них (схема автономного забезпечення об'єкта з акумуляторами) зображена на мал. 1.

Принципова схема работиветрогенератора (OffGrid)

Мал.1. Принципова схема работиветрогенератора (OffGrid)

Можливий варіант роботи схеми: Вітер розкручує лопаті вітряка, той у свою чергу обертає ротор вітрогенератора. На затискачах статора виникає ЕРС, яка через контролер випрямляється і заряджає акумулятори. До акумуляторам через той же контролер підключений інвертор, що перетворює електроенергію постійного струму в напругу фіксованій (промислової) частоти і амплітуди.

Також можливі схеми підключення вітрогенератора на роботу паралельно з мережею (мал. 2). Такіесхеми дозволяють перемикатися на енергію мережі у разі відсутності вітру. Міська мережа виступає в якості додатково-резервного джерела живлення.

Схема работы ветрогенератора

Мал. 2. Робота вітрогенератора з акумулятором і комутацією з мережею (OffGrid)

Підключення вітрогенератора на роботу паралельно з мережею - без акумуляторних батарей (мал. 3). Запропонована схема актуальна для юридичних осіб - суб'єктів господарювання України. У разі оформлення ліцензії на право продавати електроенергію та оформлення «Зеленого тарифу» можна генерувати енергію в мережу.

Така схема роботи поки не дозволена в Україні для приватних осіб - на відміну від багатьох інших Європейських країн. Але є перспективним варіантом з точки зору побудови розподілених електростанцій (SmartGrid) у майбутньому. Технологія SmartGrid - являє собою систему, що оптимізує енерговитрати, що дозволяє перерозподіляти електроенергію.

Схема работы ветрогенератора

Мал. 3. Робота вітрогенератора без акумулятора на мережу (OnGrid)

Досить складним і дорогим в схемах вітрогенераторів є інвертори. Дуже часто в якості інверторів використовують так звані каскадні багаторівневі перетворювачі частоти, що дозволяють з великого числа незалежних джерел енергії з малим рівнем постійної напруги (у якості яких тут використовуються акумулятори) отримати вихідну напругу промислової частоти, що задовольняють всім сучасним вимогам.

Контролер в кожній схемі підключення вітрогенератора виконує різні функції і будується на основі мікропроцесорної техніки. Акумулятори є самими недовговічними пристроями в схемах. На жаль, електроенергія володіє одним дуже серйозним недоліком: її складно акумулювати і зберігати тривалий час.

Карта вітрів України

Карта ветров УкраиныПоруч представлена карта вітрів України на стандартній висоті вимірювання (9 м від поверхні землі на рівнині). По ній видно, що швидкість вітру практично скрізь однакова, але в деяких районах Сходу буває більше штилів.

Можна використовувати метод збільшення висоти щогли, який дає наближення реальної потужності вітрогенератора до номінальної, але етопріводіт до кінцевого подорожчання конструкції.

Ми допоможемо Вам вибрати вітрогенератор максимально відповідний за своїми технічними характеристиками Вашим потребам, поставимо і соберемего на Вашому об'єкті, а також предоствім Вам всі необхідні консультації по роботі ветрянной установки.


Форма запиту розрахунку вітрогенератора

  • Коментарі не знайдено

Залиште ваші коментарі

0

Інші статті по цій темі

Сонячні батареї
Сонце - невичерпне джерело енергії, джерело тепла і світла. За підрахунками...
Детальніше...
Історія розвитку безкаркасного арочного будівництва
У 1949 році, сер Пітер С. Педерсен зустрів винахідника, який мав патент на...
Детальніше...
Типи сонячних батарей
  Типи сонячних батарей Монокристалічні сонячні панелі Полікристалічні...
Детальніше...
Схеми роботи сонячної електростанції
  Схеми роботи сонячної електростанції Наводимо кілька популярних схем роботи...
Детальніше...
Бескаркасные ангары - решение многих проблем украинских фермеров
Перспективность и размер «кошелька» любого украинского агрария,...
Детальніше...
Загальна інформація про безкаркасні споруди
              Загальна інформація про безкаркасні споруди...
Детальніше...