tn logo 0 100x95

ПКП «Техноноватор»

Системи вентиляції в ангарах,
складах, сховищах

Наступним завданням, після будівництва ангара, постає питання про його вентиляції. Питання вкрай актуальне, якщо мова йде про збереження овочів, зернових культур або змісті худоби. Безкаркасні ангари, як і ангари інших типів, схильні до ризику перегріву, переохолодження або виникнення конденсату від різниці температур всередині і зовні.

Щоб урожай, який довго знаходиться в таких будівлях не псувався, температурно-вологісний режим в них повинен бути контрольований. Такий контроль забезпечує вентиляція ангара, складу або овочесховища.

Існують найрізноманітніші системи вентиляції - від дорогих мікропроцесорних, з автоматичним контролем рівня вологості повітря і температури в приміщенні, - до простих припливно-витяжних системи повітрообміну, які, при правильному проектуванні, прекрасно справляються із завданням підтримки оптимальних параметрів середовища сховища і продукту всередині ангара.

При будівництві ангарів, ми встановлюємо системи природної циркуляції повітря, встановлення дефлекторів та вентиляційних решіток проводиться нашою компанією, в процесі монтажу самого ангара, що здешевлює транспортні та загальнобудівельні витрати, в результаті: кінцеву вартість вентиляційної системи для Замовника.

Системи природної циркуляції поділяються на:

 • пасивні - з використанням стандартних дефлекторов;
 • активні - з використанням ротаційних (обертових) дефлекторів, що представляють собою найбільш економічний варіант вентиляції зерносховищ, овочесховищ, пташників, ферм, стаєнь, сінників і т.д., і забезпечують безперервну вентиляцію повітря, повністю без електрики, і не вимагають обслуговування.

В першу чергу необхідно розібратися, що таке дефлектор в вентиляції, так як область застосування  позначається на конструкції пристрою. У припливно-витяжних системах природної вентиляції дефлектор встановлюють на виході витяжного каналу, для підвищення тяги за рахунок створення області зниженого тиску.

Дефлектор пасивний

Принцип дії пристрою заснований на законі Бернуллі, одним із наслідків якого є ефект розрідження повітря в потоці із змінним перетином. Чим вище швидкість потоку, тим помітніше перепад тисків.

Дефлектор пасивний

На схемі показані потоки вітру (Мал. А), і потоки повітря з каналла (Мал. б), а також зони підвищеного і зниженого тиску (відзначені символами «+» і «-»)

Таким чином ми бачимо, що за рахунок енергії вітру, що обдуває трубу, в зоні її оголовка створюється відносний вакуум, який змушує повітряні маси всередині труби направлятися вгору, створюючи додаткову тягу.

 

Дефлектор пасивний

Креслення вентиляційного дефлектора, де:

1 - оголовок труби; 2 - дифузор; 3 - корпус; 4 - лапки (стійки) парасольки; 5 - парасольку (ковпак).

Якщо ми розглянемо пристрій дефлектора вентиляції, то побачимо кілька основних частин:

 1. Дифузор. Являє собою відрізок труби в формі усіченого конуса, який вузькою стороною надівається на трубу. Підвищує тиск в трубі у оголовка, таким чином, підвищує різницю тисків і активність ежекції витяжного повітря потоками вітру;
 2. Парасолька або ковпак. Служить для захисту каналу від попадання опадів, сміття та інших сторонніх предметів;
 3. Зовнішній циліндр або корпус. Розсікає потік вітру, створюючи всередині область зниженого тиску.

Дефлектор пасивний

Дефлектор активний ротаційний (турбіна)

Простими словами активний дефлектор - це рухомий вуличний дефлектор, який завдяки вітру витягує відпрацьоване повітря з приміщення назовні. Він використовує енергію вітру для прискорення руху повітря в системі. Ефективність роботи активного (ротаційного) дефлектора оцінюється в 2-4 рази вище ефективності звичайного дефлектора.

Дефлектор активний ротаційний (турбіна)

В основі його роботи - турбінна головка, яка обертається завжди в одному напрямку вже при невеликому вітрі (незалежно від його характеристик). Використання активних дефлекторов значно підвищує ефективність роботи системи витяжної вентиляції без матеріальних та енерговитрат.

Переваги активного дефлектора:

 1. Турбіни в процесі своєї роботи використовують природну силу - енергію вітру для створення обертання, тим самим не споживають електроенергії, екологічно чисті та економічно вигідні.
 2. Голова турбіни обертається завжди в одному напрямку (незважаючи на напрямок і силу вітру), створюючи частковий вакуум в каналі, в результаті протяг повітря в каналі посилюється. Ефективність роботи турбіни по відношенню до звичайного дефлектори в 2-4 рази вище.
 3. Працюючи, вентиляційна турбіна оберігає внутрішні приміщення від перегріву.
 4. Безпека – проста конструкція, надійне кріплення і легкість забезпечує безпеку експлуатації.
 5. Довгий термін служби - матеріал: оцинкована, або нержавіюча сталь.

Турбіни виключають перекидання повітряного потоку на 100%, ефективно відводять гаряче повітря з приміщень і підпокрівельного простору в жарку пору року, створюючи комфортні умови в приміщенні, перешкоджають попаданню в вентиляційний канал атмосферних опадів..

Дефлектор активний ротаційний (турбіна)

Обчислення кількості дефлекторов розраховується зі співвідношення:

 Кіл-ть дефлекторів = Вентильований об'єм

Продуктивність турбіни на годину

Підбір дефлекторів, для вентиляції залежить від розмірів (обсягу) ангара, його призначення, ступеня агресивності внутрішнього середовища, висоти установки, місцевості та інших факторів.

Встановлення системи природної циркуляції, проводиться нашою компанією, в процесі монтажу самого ангара, що здешевлює транспортні та загальнобудівельні витрати, - в результаті кінцеву вартість вентиляційної системи для Замовника.

 • Коментарі не знайдено

Залиште ваші коментарі

0