tn logo 0 100x95

ПКП «Техноноватор»

Порошенко підписав закон про стимулювання альтернативної енергетики

Порошенко підписав закон про стимулювання альтернативної енергетики

Законом вводяться механізми стимулювання виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії

Президент України Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії". Про це йдеться в повідомленні прес-служби глави держави.

Законом вводяться механізми стимулювання виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії.

"Зокрема, уточнюється обов'язок оптового ринку електроенергії України з купівлі у суб'єктів господарювання, яким встановлено" зелений "тариф, і здійснення повної оплати вартості електричної енергії, виробленої на об'єктах електроенергетики з альтернативних джерел енергії за" зеленим "тарифом, з урахуванням надбавки до" зеленого "тарифу", - йдеться в повідомленні.

Побутовому споживачеві надається право на встановлення в своєму приватному домогосподарстві генеруючої установки, призначеної для виробництва електричної енергії з енергії сонячного випромінювання та / або енергії вітру, величина встановленої потужності якої не перевищує 30 кВт, але не більше потужності, дозволеної до споживання за договором про користування електричною енергією.

У законі уточнюється, що «зелений» тариф на електричну енергію, вироблену генеруючими установками приватних домогосподарств, встановлюється єдиним для кожного виду альтернативного джерела енергії.

Крім того, скасовується використання тарифного коефіцієнта, який застосовується для пікового періоду часу, під час формування "зеленого" тарифу для суб'єктів господарювання, які виробляють електричну енергію з енергії сонячного випромінювання, геотермальної енергії для приватних домогосподарств, які виробляють електричну енергію з енергії сонячного випромінювання, енергії вітру, для суб'єктів господарювання, які експлуатують мікро-, міні - або малі гідроелектростанції.

Вводяться коефіцієнти «зеленого» тарифу для електроенергії, виробленої з енергії сонячного випромінювання об'єктами електроенергетики, які вмонтовані на дахах та / або фасадах будинків, будівель та споруд без обмеження величини встановленої потужності; для електроенергії, виробленої з енергії вітру об'єктами електроенергетики приватних домогосподарств, величина встановленої потужності яких не перевищує 30 кВт; для електроенергії, виробленої з геотермальної енергії.

До 1 січня 2017 для суб'єктів господарювання, які виробляють електричну енергію з енергії сонячного випромінювання наземними об'єктами електроенергетики, величина встановленої потужності яких перевищує 10 МВт, які були введені в експлуатацію до 1 липня 2015 року, встановлюються окремі коефіцієнти "зеленого" тарифу.

Нагадаємо, 4 червня Верховна Рада України підтримала в цілому цей законопроект.

 

  • Коментарі не знайдено

Залиште ваші коментарі

0

Інші статті по цій темі

Сонячні батареї
Сонце - невичерпне джерело енергії, джерело тепла і світла. За підрахунками...
Детальніше...
Історія розвитку безкаркасного арочного будівництва
У 1949 році, сер Пітер С. Педерсен зустрів винахідника, який мав патент на...
Детальніше...
Типи сонячних батарей
  Типи сонячних батарей Монокристалічні сонячні панелі Полікристалічні...
Детальніше...
Схеми роботи сонячної електростанції
  Схеми роботи сонячної електростанції Наводимо кілька популярних схем роботи...
Детальніше...
Бескаркасные ангары - решение многих проблем украинских фермеров
Перспективность и размер «кошелька» любого украинского агрария,...
Детальніше...
Загальна інформація про безкаркасні споруди
              Загальна інформація про безкаркасні споруди...
Детальніше...